تبلیغات
خلاصه ای از - خلاصه واطلاعاتی از سریال افسانه جومنگ

خلاصه واطلاعاتی از سریال افسانه جومنگ

نوشته شده توسط:فرید س(موج)
یکشنبه 25 مرداد 1388-02:48 ب.ظ

«افسانه جومونگ آمیخته با تاریخ و افسانه»

افسانه جومونگ عنوان سریال تلویزیونی کره ای است که به کارگردانی (لی جوهوان) از شبکه سوم سیما در حال پخش است که با استقبال مخاطبان روبه رو شده و براساس نظرسنجی های انجام شده از سوی سازمان صدا و سیما نیز مورد تایید مخاطبان قرار گرفته است. شاید به همین دلیل مسئولان اداره کل تامین برنامه های خارجی سیما پس از موفقیت سریال «امپراتور دریا»، «جواهری در قصر» سراغ سریال «افسانه جومونگ» رفتند؛ سریالی که آمیخته ای با تاریخ و افسانه است.

افسانه جومونگ در ژانر حماسی رزمی آمیخته از حماسه و نبردهای رزمی، عشق، تاریخ و فرهنگ کره است. 

خلاصه سریال 
داستان از زمانی آغاز می شود که امپراتوری گوجوسون به واسطه امپراتور هان در چین سقوط می کند. پرنس جومونگ شخصیت اصلی داستان با این که اختلافاتی با برادرش دارد، در مسند قدرت قرار گرفته است و بعد از مدتی متوجه می شود پسر شاه نیست و پدرش ژنرال هه موسو است.


پرنس تصمیم دارد همه چیز را عوض کند. امپراتوری هان بر سرزمین های تقسیم شده حکومت دارد. آن ها افرادی خشن و سنگدل تصویر شده اند. جومونگ می خواهد کشوری جدید به نام گوجوریو تاسیس کند. با قدرت رزمی فوق العاده بالا و افسانه ای که دارد، کشور را تشکیل می دهد و همه را متحد می کند. او با برادرش تی سو در درگیری و مبارزه است و در کنار این داستان، داستانی عاشقانه نیز رقم می خورد.

جومونگ وقتی متوجه می شود که برادران ناتنی او، قصد کشتن و خارج کردن او از صحنه رقابت را دارند، تصمیم گرفت با افزایش توانمندی های خود در زمینه های مختلف، بتواند انتظارات پدر و مادرش یعنی پادشاه و ملکه دوم را تا حد امکان برآورده کند و محبوبیت خود را نزد آن ها افزایش دهد.

به همین منظور او شروع به یادگیری مهارت های رزمی و پرورش توانایی ها واستعدادهای ذهنی خود در زمینه استراتژی های رزمی کرد و به توانایی های منحصر به فردی در این خصوص دست یافت.

در این میان طی اتفاقاتی جومونگ با ژنرال هموسوی نابینا که مهارت فوق العاده ای در فنون رزمی دارد آشنا می شود و این مهارت را از او می آموزد.

در این میان ناگهان از یک راز خانوادگی مطلع شده و جومونگ متوجه می شود که هموسو پدر اوست.

بازیگران سریال 
در میان بازیگران سریال «افسانه جومونگ» دو چهره آشنای سانگ ایل گوک، بازیگر نقش یوم جانگ در سریال «امپراتور دریا» و کیون میری، بازیگر نقش بانو چویی در سریال «جواهری در قصر» به چشم می خورد. سانگ ایل گوک در این سریال در نقش پرنس جومانگ ظاهر شده است. او بازی کاملا متفاوتی با سریال «امپراتور دریا» دارد و مهارت او در زمینه هنرهای رزمی سبب شگفتی سایرین می شود. اما این بار او شخصیت بسیار جذابی است که معمولا بیشتر وقت خود را به تفریح و سرگرمی اختصاص می دهد و با وجود نقش پیشین خود به عنوان یک شخصیت کاملا ضعیف و ترسو ظاهر می شود. سانگ ایل گوک (1971) سئول است و مادرش کیم اول داگ نیز بازیگر سینما بوده است. در دانشگاه چئونجو درس خوانده چندین جایزه بازیگری در کارنامه خود دارد. کیون میری یا همان بانو چویی «جواهری در قصر» نیز این بار همانند نقش پیشین خود، ایفای نقشی منفی را برعهده دارد. اگرچه این بار او نقش ملکه یا همان مادرجومونگ را در این سریال بازی می کند اما می توان گفت این شخصیت نیز از بسیاری جهات شبیه به بانوی چویی است. فیلم نامه سریال را جونگ هیونگ سو و چویی وان کیو به نگارش درآورده اند.

سونگ ایل گوک در نقش جومونگ، هان هی جین در نقش سوسونو، هوجون هوو در نقش ژنرال همو سوئه، اویون سو در نقش بانو یو-هواکیم سیونگ سو در نقش شاهزاده ته-سو، جون کوانگ دیول در نقش ملکه وان هو، سونگ جی هیو در نقش بانو یه- سه یا، پارک تم هی در نقش یانگ سول رن بازیگران نقش اصلی این سریال پربیننده هستند.

هم چنین وون کی جون در نقش شاهزاده یونگ یو، لی جان یونگ در نقش وزیر اعظم بویو، یونگ دونگ هوان در نقش یونگ جانگ، بای سو بین در نقش سایونگ، ان جونگ هون در نقش ماری و ...نقش های مکمل سریال را بازی می کنند. افسانه جومونگ پر از خوبی و زشتی اندیشه ها، عواطف و غرایز انسانی، عشق، کینه، فداکاری، خیانت، حسادت است که در سکانس های گوناگون شاهد آن هستید.

در این سریال نمادهایی از شخصیت و تیپ های مثبت و منفی به چشم می خورد که هر یک نشان گر یکی از ویژگی های انسانی است. این سریال زمینه های گوناگونی را برای جذب و اثرگذاری روی مخاطب عام دارد. به همین دلیل است که در طول پخش 81 قسمت در کره جنوبی، پرطرف دارترین تماشاگران را داشت. تعدد و تنوع شخصیت و تیپ ها و تضاد و گره افکنی های طراحی شده به گونه ای است که بیننده تا روشن شدن نتیجه نهایی وقایع و رویدادها را دنبال می کند. تضاد و تنش های جومونگ سبب جذابیت عمیق وی شده ا ست. از سوی دیگر بعد از پی بردن به رازی که پدرش فردی دیگر بوده شدیدترین تکان ها در درونش به وجد می آورد و خود را با آینده ای تیره و تار، درگیر می بیند و از طرف دیگر، توطئه های وزیر، بانوی اول، دو شاهزاده و هم چنین برخورد با پدر واقعی اش از نظر شخصیتی او را دچار فراز و فرودهایی می کند و همین مسئله سبب می شود که با مخاطب همذات پنداری بیشتری کند. یکی از دلایل جذابیت سریال جنبش هنرمندانه شخصیت های فرعی، در کنار شخصیت های اصلی است که غنای خوب زیبایی و جذاب و عمیق تری به شخصیت های اصلی سریال داده است.

حادثه پردازی افسانه جومونگ نیز جذابیت دارد و از ضرباهنگ خوبی برخوردار است. نورپردازی تخت و نبود کنتراست، جذابیت فضا و اثرگذاری بازی ها را با کاستی و چالش هایی رو به رو می کند. ماهیت حماسی و دراماتیک داستان ایجاب می کند تا نورپردازی به گونه ای طراحی شده که به اثر استواری و وضوح بیشتری بخشد. این کاستی به گونه ای دیگر در گریم چهره بازیگران نیز به خوبی به چشم می خورد. به تمیزی و شفافیت چهره ها در مواردی که شخصیت یا تیپ ها در فضا درگیری یا فعالیت های شدید فیزیکی اند، می توان از این زاویه اشاره کرد.

سریال افسانه جومونگ به دلیل پرداختن به بخشی از تاریخ که چند کشور آسیای شرقی از جمله چین نیز در آن نقش داشتند کمی دردسرساز شد. این موضوع به خصوص پس از پخش سریال از تلویزیون ATV هنگ کنگ شدت گرفت و با تغییرات زیادی در ترجمه و متن و دیالوگ ها روی آنتن بردند که استقلال این شبکه را زیر سئوال برد. 

زمان اصلی این سریال 180 سال قبل از میلاد مسیح(ع) است. جومونگ یا چومونگ در تاریخ کره جنوبی، پرنس افسانه ای نامیده شده است واطلاعات چندانی از این شخصیت وجود ندارد و به همین دلیل نویسندگان داستان از قوه تخیل خود کمک گرفتند.

این سریال نه تنها در داخل کره بلکه در سایر کشورها به خصوص کشورهای آسیایی با موفقیت به نمایش درآمد در سال 2006 حق پخش این سریال به 7 کشور جهان از جمله ژاپن، تایوان، هنگ کنگ، ویتنام، سنگاپور، تایلند، مالزی، برونئی و فیلیپین فروخته شد. در آمریکا نیز کانال AZNTV پخش این سریال کره ای را آغاز کرد و شبکه سوم سیمای تلویزیون ایران نیز پخش سریال «افسانه جومونگ» را آغاز کرده است.

به روایت تاریخ گذشته کشور کره جومونگ بنیان گذار سلسله گوگو ریو بوده است. او فرزند ژنرال هموسو و بانو یوهوا بود که پس از مرگ پدرش که گمان می شود توسط امپراتوری هان به قتل رسیده است شاه گیوم وا، سرپرستی او را برعهده می گیرد. از آن جایی که اطلاعات بسیار کمی درباره حوادث تاریخی مربوط به دوران پادشاهی چومونگ وجود داشت برای ساخت این سریال مطالعات بسیار کاملی انجام شد و پس از ساخت این سریال تلویزیونی با بازیگران اصلی آن تصمیم گرفتند از منطقه ای که در گذشته بخشی از خاک کشور کره جنوبی بوده و در قلمرو پادشاهی گوگوریو قرار داشته است دیدن کنند و به همین دلیل به همراه کارگردان این سریال اواسط ماه مارس سال گذشته به پیونگ یانگ رفتند و در این سفر 5 روزه از مقبره بنیان گذار سلسله گوگوریو، چومونگ و دیگر مکان های تاریخی متعلق به این سلسله دیدن کردند.

اگر نگاهی به تاریخ گذشته کشور کره جنوبی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که افسانه جومونگ داستانی حقیقی است که ریشه در تاریخ کهن کشور کره جنوبی دارد. برای ساخت بسیاری از صحنه های مربوط به قسمت های مختلف این سریال مجوزهایی از سازمان های هنری مسئول گرفته شده است. هم چنین در این سریال نمایشی، داستان های واقعی جایگزین بسیاری از افسانه های اصلی پیرامون این شخصیت تاریخی مانند افسانه های روایت شده درباره تولد او شده است.

این سریال در سال 2006 چندمین جایزه از جمله بهترین جایزه بازیگری برای سانگ ایل گوک، بهترین بازیگر جدید و بهترین بازیگر سریال تاریخی را دریافت کرده است. هم چنین به همین دلیل محبوبیت شخصیت های داستان، بسیاری از این شخصیت ها نامزد دریافت جایزه MBC محبوب ترین شخصیت های داستانی شناخته شدند.

چند نکته دیگر 
داستان سریال مربوط به 108 سال قبل از میلاد مسیح (بیش از دو سه هزار سال پیش) است در صورتی که از لباس ها، تجهیزات، قصرها و ساختمان ها و کلا شکل و شمایل فیلم چنین می توان دریافت که داستان حداکثر مال 500، 600 سال پیش است. باور کنید دو سه هزار سال پیش یک چنین امکاناتی نبود! 


کارگردان به گذشت زمان توجه نکرده است. اکنون بیست سال از به دنیا آمدن جومونگ می گذرد ولی انگار فقط جومونگ بزرگ شده است! بقیه بازیگران همان طور جوان هستند و اصلا پیر نشده اند! همه چیز همان طور باقی مانده است.

جالب است بدانید داستان این فیلم ساخته تخیل نویسنده سریال است و فقط داستان کلی سریال واقعی بود! آیا واقعا ممکن است از دو سه هزار سال پیش داستانی با این جزییات باقی بماند؟دنبالک ها: منبع 
http://latinamcculough.hatenablog.com/entry/2015/06/28/011111
چهارشنبه 18 مرداد 1396 08:28 ب.ظ
you are in reality a excellent webmaster. The website loading pace is incredible.

It kind of feels that you're doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterwork.
you've performed a great process on this subject!
waltersabins.wordpress.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 10:02 ق.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?

I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog.
Any responses would be greatly appreciated.
امیر
یکشنبه 25 مرداد 1388 05:56 ب.ظ
سلام
واقعا وب زیبایی داری
خوشحال میشم از وب من بازدید کنی و نظرتو راجع به اون بگی
ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

The theme being used is MihanBlog created by ThemeBox